Türkiye'nin En Büyük Android Platformu

En son konular

» Galaxy Ace II I8160'a Güncel Türkiye Kies Romu Nasıl Yüklenir [2.3.6 I8160XXLH4]
Perş. Ağus. 21, 2014 1:36 pm tarafından abucabbar

» Black Dark Lite Edition 2010 V2 - Emre90, 2010'un En Şık Lite Sürümü
Çarş. Eyl. 04, 2013 1:57 pm tarafından sondevrim55

» izzet Yıldızhan - Sen Deli Misin fuLL 2009 | 320 Kbps
Perş. Tem. 18, 2013 10:01 am tarafından milliyetci1979

» Install ClockworkMod Recovery on the LG GT540 Optimus
Ptsi Şub. 04, 2013 10:51 am tarafından Karakatil

» Root the LG GT540 Optimus
Ptsi Şub. 04, 2013 10:50 am tarafından Karakatil

» LG P503 Optimus One Root + Recovery
Ptsi Şub. 04, 2013 10:45 am tarafından Karakatil

» LG-970 CWM Ve Root Enjekte Etme!
Ptsi Şub. 04, 2013 10:40 am tarafından Karakatil

» LG Optımus 3D Max Root Yapımı
Ptsi Şub. 04, 2013 10:31 am tarafından Karakatil

» LG Optimus 4X HD'ye CWM Yükleme
Ptsi Şub. 04, 2013 10:27 am tarafından Karakatil

Tarıyıcı

RSS akısı


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

  Avrupa Buildlerinin Unique İşlevleri

  Paylaş
  Dirk Pitt
  Dirk Pitt
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 47
  Kayıt tarihi : 20/11/09
  Yaş : 29
  Nerden : İST

  Avrupa Buildlerinin Unique İşlevleri

  Mesaj tarafından Dirk Pitt Bir C.tesi Kas. 21, 2009 8:09 pm

  Öncelik olarak sunu söylemeliyim Bu işlevler Lord Yarkan ve Üzeri Uniqueler içindir .. 60 Level ve altı Uniqueleri Her tip char buildi kesebilir

  -1.Full Int Wizard & Cleric Build - Wizard & Bard Build :

  Full Int Wizardlar oyunun en fazla Damageye sahip olan char builddidir .. Charlar Full Int olarak yada Full Int agırlıklı Hybird olarak yapılandırılır .

  Dediğimiz gibi Wizard Charlar En iyi damage'ye sahip charlardır ..

  Wizzard Charların Avantajları :

  *Damage Gucuyle her türlü char buildine karsın Unique'yi elinden alır..
  *Uzaktan vurma sansı ile önünde Glavier , Blader , Warrior gibi Charlar bulunmaktaysa Cok rahat Unique'ye dalabilir ..
  *Seken Skilleri ile elite temizleyip kendisine gelmesini önler ..
  *Yatma riskinde "Charged Wind veya Charged Squall gibi skillerle gelen Mobları iteleyip kaçma posizyonları hazırlayabilir.


  Bilgi:"Charged Wind : 6 kere tekrarlanan ve her seferinde %80 şansla hedefi geri itebilen bir lightning nukesidir . Charged Squall ' da aynı skillin gelişmisidir , 80 Lv de acılır

  Wizard Charlar Yukarıda saydıgımız avantajları ile Uniquelerde cok rahattırlar .. fakat Charların Int agırlıklı olması dayanıksız olmalarına neden olur ..

  Bu Nedenle Wizard Charlar Unique keserken , uniqueden cıkan elite ve giantlardan ölebilir .. Bunun önüne gecebilmek için öneriler :

  *Party Kurdugunuzda sizden baska en az 1 adet cleric charı bulundurun , çünkü Unique sırasında size acacagı Body Deity ve Soul Deity gibi skillerle defencenizi arttırırlar .. Ayrıca kendi yasamları için actıkları Recovery Division , Holy Spell , Bless Spell gibi defence buffları sizede işler ve Defencenizi arttırır ..

  "Recovery Division : Euro karakterler için bir nevi pot görevi görür .Her 3 saniyede bir belirli heal point verir (uplandıkça değeri artar)."
  "Holy Spell : Bir nevi Fire Shield görevi görür , zehirlenme önleyicidir .. "
  "Bless Spell : 45 Sn Boyunca Size ve Partynize yüksek değerde Phy ve Mag Defence verir (uplandıkca değeri artar)."
  "Body Deity : Phy defencenizi 1800 Sn (30 Dk ) boyunca arttırır [uplandıkca değeri artar ve aynı anda Chinese iseniz Cold Defence Buff acamazsınız )
  "Soul Deity : Mag Defencenizi 1800 Sn (30 Dk ) boyunca arttırır [uplandıkca değeri artar ve aynı anda Chinese iseniz Fire Defence Buff acamazsınız )

  *Lord Yarkan ve Demon Shaitan gibi Uniquelerde Seken skill Earth Shock , Snow Wind gibi seken skiller kullanmamalısınız çünkü seken skiller elite , giant gibi Mobların sizin etrafınıza gelmesine neden olur ve ölmenize neden olabilir ..

  Snow Wind: Hedefinizin 10 metre etrafında bir buz fırtınası oluşturur. %80 şans ile dondurarak yavaşlatma, %20 şans ile tamamen yavaşlatır . "
  "Earth Shock : Vurduğunuz mobu merkez alarak 10 metre etrafındaki tüm yaratıklara yada kişilere vurur. %30 Dull şansı vardır. (%30 yavaşlama)


  Yüksek Lv Uniquelerde Kullanmanızı önerdigim skiller :

  $Fire Bolt : Hedefinize bir ateş topu fırlatır. 4Lv'de açılan skiller arasında en kullanışlısıdır .. Etrafına sekmez ve Damagesi her Lv ' de güçlüdür
  $Frozen Spear (Lvl 60) : Hedefinize 3 adet buz parçası ile vurursunuz. Sekmedigi ve Fire Bolt kadar olmasada yeterli bir damage verdiği için öneririm .

  Wizard - Bard Charlar Clericlere göre daha sanslıdır .. Çünkü Noise ve Moving March (Swing March) gibi iki muhtesem skill onları avantajlı hale getirir. Skillerimizi Hemen acıklayalım :

  "Noise : Atacker mobların (Champion giantlar hariç) pasif olmasını sağlar"
  "Moving March (Swing March) : Bastıgınız zaman size ve Party arkadaslarınıza + Speed (hız kazandırıır) [Her Upladıgınızda Hız Seviyeniz Artar .]

  Noise ile Unique etrafında cıkan general moblar size gelmezler .. Giant , champion ve elitelerinde Unique'nin yanından ayrılmadıgınız biliyoruz .. Bu Nedenle Unique Wizard & Bard'a dönmesse ölmesi Wizard & Cleric Chara göre daha azdır ..

  2.Full Str Xbow [Dagger] & Cleric -Xbow [Dagger] & Bard


  Xbow charlar Unique işlerinde en rahat olan charlardandır .. Çünkü charlar hem uzun menzilli shot atmaları , hemde STR olmalarına ragmen Ch Nukerlerine benzer Damage + criticalleriyle Wizard charların ardından en cok Unique kesen 2. builddir ..

  Buildin Avantajları :
  *Uzun Menzilli Vurus Yapmaları , Mobun Yanlarına gelememesini sağlıyor , böylece yatma riski %1-2 oluyor ..
  *Critical vurusları Skilin normal gücünden X2 fazla geliyor , bu nerdeyse hiç bir buildde yok ..
  *STR olmasına ragmen Damagesi gayet iyi ..

  Buildin Dezavantajları :
  *Attack Arttırmak için bastıgımız Crossbow Extreme skilimiz Phy Defencemizi %75 oranında düşürmektedir .. Buda Mobdan yiyecegimiz Damagenin artması demektir .. Ayrıca aynı skill Hpmizi %50 oranında kesmektedir .. Sonuc olarak Az Hp ve Defence , Elite veya giantlarımızın yanımıza gelmesi gibi bir durumda
  zor anlar yaşamamız hatta ölmemiz anlamına gelmektedir ..

  "Crossbow Extreme : Attack'ı %50 arttıran bu skill Phy defencemizi %75 düşüren , Hp mizi ise %50 oranında kesen bir skilldir (15Dk süresi vardır)

  Xbow Charların yukarda belirttigimiz handikaplardan baska bir sorunu yoktur , fakat iş aynı Mastery Sayfasında bulunan Dagger Skillerine geldiginde değişir .. Dagger charlar 2 ele 2 kücük kılıcla attack yaparlar .. Tek avantajları vurdukları mükemmel damagelerdir ..

  Dezavantajları ise :
  *Unique'nin dibine girdiği ve pot basması diğer Eu charlar gibi 14 sn de bir olması nedeniyle Unique'ye uzun süreli dayanamaz
  *Attack arttırması için acılan Dagger Desprate adlı skill Hp'sini düşürmesede Hem Phy hem Mag Defencesini %75 oranında keser .. Yani Xbow char adeta cıplakmıs gibi kalır Zor basan potu ile bu char için dayanılmaz olur ...

  Dagger Desprate : Dagger Charların %50 Attack Arttırmak için bastıkları fakat Phy ve Mag defencesini %75 oranında kesen 15 dk lık bir bufftur.

  Öneri:Cleric mi Bard mı olsun derseniz Cleric tercih edilmelidir .. Cünkü Xbow charlar uzun menzilli attack ettikleri için her halikulada canavarlar ona dönmeyecektir ve bardda burda chara hızdan baska bir yarar saglamayacaktır .. Cleric ise hem Recovery Division , hem bless spell , hemde Holy Spell kazandırarak Mobların ani dönüş anlarında ona defence vererek charın yatmasını önleyecektir .. Dagger Charlar ise Unique'nin dibine girdikleri için kendileri heallemeleri ve yukarıdada yazdıgımız defenceleri kullanarak birazda olsa chara yasam sansı sunarlar ..


  3.Warrior & Cleric - Warrior & Bard

  Bu Buildin Unique ile alakası yok diyebilirim .. Çünkü mob attackı diğer buildlere göre vasat kalıyor .. Daha cok Pvp - job gibi durumlarda işe yarayan bu buildin işe yarayacagı en güzel mekan Wizard bir arkadasının arkasına gecerek ona Physical Screen , Morale Screen , Ultimate Screen gibi bufflarla koruyabilir ..

  4.Bard & Cleric

  En Güclü Saldırı attacklarının bulundugu 2 mastery yanyana gelince bir Unique Canavarına dönüşebilir .. Öncelikle Cleric ' te 40'le acılan Offering ve 80'lv de gelişmişi Pure Offering tam bir damage skillidir .. Fakat bu skillin en büyük handikapı Yüksek Lv Unique'lerde yatma riskinin olmasıdır , çünkü bu skill Mp değil Hp yer .. Hp nizn tam %95'ini kullanarak max dmg si Max bir attack yaratır fakat etrafınızda bulunan moblardan ani bir attack yemeniz sizin mezarınız olabilir .. Ayrıca skill 1 dk dolum suresı bekletiyorki buda uzun bir süre ..

  Öneri:Önerim Bless Spell yada Herangi bir Warrior buffu almadan bu skilli Yüksek Lv Uniquelerde kullanmamanızdır ..


  5.Warlock & Cleric

  Gercektende Pvp de bas belası olan bir char Unique işlerinde biraz cekingen .. Her char buildi gibi ezik Uniqueleri kesebilir yüksek Lv Unique görnce aynı sekilde rahat olamaz ... Cleric skillerini yukarda belirttigimiz gibi kullanabilir ama kendi skillerinin bir cogu zehir ve sınırlı sayıda attack skilli bulunmakta .. Bu Nedenle diğer charlar kadar iyi damage veremez .. Önerilen char stili değildir ..

   Forum Saati Çarş. Ocak 23, 2019 12:08 pm