Türkiye'nin En Büyük Android Platformu

En son konular

» Galaxy Ace II I8160'a Güncel Türkiye Kies Romu Nasıl Yüklenir [2.3.6 I8160XXLH4]
Perş. Ağus. 21, 2014 1:36 pm tarafından abucabbar

» Black Dark Lite Edition 2010 V2 - Emre90, 2010'un En Şık Lite Sürümü
Çarş. Eyl. 04, 2013 1:57 pm tarafından sondevrim55

» izzet Yıldızhan - Sen Deli Misin fuLL 2009 | 320 Kbps
Perş. Tem. 18, 2013 10:01 am tarafından milliyetci1979

» Install ClockworkMod Recovery on the LG GT540 Optimus
Ptsi Şub. 04, 2013 10:51 am tarafından Karakatil

» Root the LG GT540 Optimus
Ptsi Şub. 04, 2013 10:50 am tarafından Karakatil

» LG P503 Optimus One Root + Recovery
Ptsi Şub. 04, 2013 10:45 am tarafından Karakatil

» LG-970 CWM Ve Root Enjekte Etme!
Ptsi Şub. 04, 2013 10:40 am tarafından Karakatil

» LG Optımus 3D Max Root Yapımı
Ptsi Şub. 04, 2013 10:31 am tarafından Karakatil

» LG Optimus 4X HD'ye CWM Yükleme
Ptsi Şub. 04, 2013 10:27 am tarafından Karakatil

Tarıyıcı

RSS akısı


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

  Perfect Xp Sp3+ Lite V3 AIO (Eski- 8 Aralık 2008)

  Paylaş
  Karakatil
  Karakatil
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 2424
  Kayıt tarihi : 04/07/09
  Yaş : 28
  Nerden : C/System32

  Perfect Xp Sp3+ Lite V3 AIO (Eski- 8 Aralık 2008)

  Mesaj tarafından Karakatil Bir Paz Ekim 25, 2009 9:44 pm

  Perfect Xp Sp3+ Lite V3 AIO


  *Merhaba arkadaşlar, yeni Lite V3 sürümünü söz verdiğim gibi bayramın ilk günü paylaşmaktan mutluluk duyarım. Lütfen sunumu baştan sona okuyalım. Bişey kaybetmezsiniz, zevklidir.
  *V2'den sonra bu yeni çalışma yaklaşık 700 mb-1 CD'dir ve çok daha zengin içerikle gelmektedir. NOT: Her çalışmam gibi bu da %100 temizdir ve güvenlidir. Tabii taratın siz yine de.
  NOT: WPI ile opsiyonel olarak kurabileceğiniz katılımsız Winamp programı içerisinde bulunan temalardan birinde NOD32 antivirüs programı şüpheli uyarısı vermektedir. Dosya aslında temizdir, yanlış alarmdır. İçi rahat etmeyen varsa Winamp programını kurmayabilir!
  *İçerisindeki XP sürümleri her zamanki gibi orijinal MSDN XP SP3 tabanlıdır. Kasım 2008 dahil, SP3 sonrası güncellemeler entegrelidir.
  *Ayrıca tüm temel XP bileşenleri güncellenmiştir. DirectX 9, Media Player 11, Internet Exploer 7 ve updateler ile tam günceldir. [Aralık 2008]
  *WPI (Seçmeli Otomatik Program kurulumu) vardır. Kurulumdan sonra veya dilediğiniz zaman koyduğum temel programları kurabilirsiniz. 25 adet program vardır, hepsi Full sürüm.
  *Bütün XP sürümleri aktive edilmiştir, aktivasyona ihtiyaç yoktur. Her zaman güncelleme yapabilirsiniz.
  *V2'den sonra bu sürümde daha az bileşen ve servis çıkarılarak aynı performans yakalanmaya çalışılmıştır.
  *Bu sayede her türlü kullanımda Lite bir Xp gibi kırpık değil tam performans ile hemen her işinizi yapabilirsiniz. Tüm Oyunlar, Midi desteği, kablosuz servisi vs.. Hemen hepsi var.
  [Tabii ISS gibi birkaç şey yok, web tasarım ile uğraşanlar hariç gerek yok.. Göze çarpanlardan; Movie Maker da yok. Gerek de yok...]
  *Lite(hafif) bir çalışma olduğu için sistem özellikleri düşük olsa bile Normal bir Xp'ye göre daha hızlı çalışacaktır.
  *Klasik sürüm Xp kurulumdan sonra ortalama 73 mb, Görsel sürümler ise 82 mb ram harcamaktadır. Çok fazla şey silinmediğini düşünürsek oldukça düşük değerler.
  *Birçok optimize ve yapılan ayarlar ile rahat bir Xp ortamı sunar. Güncel ve hızlı bilgisayarlarda da daha fazla performans almanızı sağlar.
  *Günceldir, güncellemeler kapalı gelmektedir. İsterseniz açıp update yapabilirsiniz. İleride bir update ile XP görünümü yavaş yavaş eski haline dönebilir belki.(Görsel sürümlerde)
  *Multiboot ile 4 sürüm XP tek Cd'dedir. Aslında tüm XP'ler tıpatıp aynı tabanlıdır. Yani çıkarılan bileşenler, ayarlar vs hepsinde aynıdır.
  Farkları zaten belli sanırım. Klasik sürüm XP demek, sistem ikonlarının değiştirilmediği anlamına geliyor. Yani Vista ikonları yoktur, standart şekildedir.
  *Görsel olanda tüm sistem ikonları Vista benzerleri ile değiştirilmiştir, şık bir görünüm sunar. Direk değişim yapıldığı için sistemi kesinlikle kasmaz. Klasik olan az daha hızlıdır.
  *Katılımlı-Katılımsız yazan yerlere tıklayarak kuruluma geçersiniz. Katılımsız'ı kullanarak formattan sonra tam otomatik kurulum sağlarsınız. Bunu kullanın normal kurulumda.
  *Katılımlı ise aynı Xp'nin manuel olarak kurulmasıdır. Manuel kurulumda format haricinde 'Windows Onarma' işlemi de yapılabilmektedir. Asıl amaç da budur zaten.
  *Katılımlı olanlarda kurulumda bildiğimiz soruları cevaplamanız gereklidir. Tabii Serial/Tarih/Saat Dilimi gibi birkaç temel soruyu sormayacaktır, bu kısımlar otomatiktir.
  *Katılımlı kurulumda son aşamada kullanıcı oluşturma kısmı yoktur, administrator hesabı otomatik oluşturulur katılımsız sürümdeki gibi. [OOBE silindiği için]
  *Multiboot menüsünde ek araçlar vardır. Direk CD'den çalışırlar. Bunlar daha çok sistem kurtarma, yedekleme vs... işlemleri için büyük önem taşır kullananlar için.
  *Kurulum sırasında ve multiboot ekranında reklamlar vardır(blog adı vs..) ancak Xp'ler kurulduktan sonra, sistem içerisinde reklam yoktur, sizi sıkmaz. [Sadece destek bilgisi]
  *Sistemi tanıtmaya başlayabilirim sanırım bu ön bilgiden sonra.

  :::Multiboot Menüsü :::

  CD'yi boot ettiğinizde karşınıza gelecek olan işlevsel menü. İstediğiniz seçeneği fare ile veya klavyeden ilgili tuşa basarak çalıştırabilirsiniz.
  Klavyeden tuş ile seçim yapın veya fare ile seçim yaparken kutulara tıklayın, boş alanlara tıklamayın.

  MiniXP eXtended: CD'den çalışan MiniXP. İçerisinde birçok araç-program vardır. Özellikle kurtarma işlemlerinde çok kolaylık sağlar.
  Partition Magic 8: Hardisk formatlama, bölümleme, bölümlerin büyüklüğünü değiştirme gibi birçok işlemi yapabilirsiniz.
  Easy Recovery 6: OnTrack Easy recovery programı dünya üzerindeki en iyi harddisk veri kurtarma programlarından birisidir.
  XP Şifre Kırıcı: Logon şifresi unutulan XP/NT işletim sistemlerinin şifresini değiştirebilirsiniz.
  Ghost 11: Bildiğimiz Norton Ghost 11 sürümü. Sistem yedekleme/geri yükleme işlemleri için. Genelde Acronis kullanılıyor artık ancak Ghost da bir seçenek.
  NTLDR Fix: NTLDR eksik hatası verip açılmayan sistemleri bu araç ile açabilirsiniz. Başka özellikleri de vardır.
  Acronis 12: En iyi ve ünlü sistem yedekleme/geri yükleme aracı. 2009 yani 12 sürümü ile sizlerle. Full sürümdür.[Home 2009]
  NTFS Access: Ntfs bölümlere dos altından erişilmesini sağlar.
  Wipe Cmos Clear: Şifresi unutulan BIOS'ların şifresini silmeye yarar. Kullanmadan önce araştırmak ve dikkatli kullanmak gerekmektedir.
  Win ME Bootdisk: Windows Millenium başlangıç disketidir. Windows değidir. Bunu kullanarak birçok işlem yapabilirsiniz, bilenler bilir. Fdisk vs..
  Win 98 Bootdisk: Bu da Windows 98 SE sürümünün başlangıç disketidir.

  NOT: Bu kadar XP tek CD'ye(699 mb) nasıl sığar demeyin, oluyor. CD boyutu 699 mb'dır ancak içerisindeki dosyaları seçip toplam boyuta bakarsanız 1.43 gb boyutundadır. Çeşitli XP'lerin birçok kaynak dosyalarının aynı olması sayesinde özel ISO formatı sıkıştırması ile bu boyuta inebilmektedir.

  Kurulumdan sonra görsel sürüm ve klasik sürüm;


  WPI ile 25 adet her zaman gerekli program gelmektedir. İstediklerinizi seçip, yüklemeye başla deyin. Otomatik ve full olarak kurulacaktır.
  Kurulumdan sonra otomatik gelmektedir. İstediğiniz zaman CD'yi çalıştırarak istediğiniz sisteme sadece program kurulumu yapabilirsiniz.  STARTCD uygulaması ile Windows ortamında CD'yi taktığınızda sizi küçük bir menü karşılar. Burada size yardımcı olacak işlevsel kısayollar ve anlatımlar vardır.  =EKLENENLER=

  #Donanım#

  Bütün sürümlerde Sata/Raid driverları entegre edilmiştir. Driverpacks'deki eski paket yerine kendi derlediğim güncel Sata/Raid driverlarını entegre ettim. Böylece en güncel SATA harddiskli masaüstü ve laptop sistemlere zahmetsiz XP kurulumu yapabilirsiniz. Intel ich10, amd sb700 gibi güncel çipsetlere de destek verir.
  Intel ve Amd'nin yanında Nvidia, Sis, ALi/ULi, Via ve Jmicron desteği vardır. Yaygın olanlar bunlar. Sata sisteminizi olur da tanımazsa bios ayarı ile ide moduna alın kurulumu yapın. Bu biraz da şansınıza bağlıdır Sata diskleri bazı sistemde görmeyebilir bütün driverlar da entegre olamaz sonuçta.


  *YAZILIM*
  *** Eklenen bu öğeler 4 sürüm XP için de geçerlidir. Klasik sürümde ikon dosyaları değiştirilmemiştir, normaldir. Onun haricinde tüm bileşenler ve entegre edilenler aynıdır.***

  #SP3 Sonrası Güncelleme Paketi
  SP3 sonrasında çıkan(Kasım 2008'e kadar-Kasım ayı dahil) veya SP3'ten önce çıkmasına rağmen opsiyonel olup SP3 içerisinde olmayan faydalı update'ler dahildir, sistemi daha kararlı hale getirir, SP3'ten bile güncel, güvenli ve sağlam bir sisteminiz olacak bu paketle.

  Ve tabiki güncel MP11 ve IE7 de var.

  #Internet Explorer 7
  Bu bileşen ile oynanmamış, sadece reg ayarları ile ilk çalıştaki can sıkıcı sorular cevaplanıp, default arama motoru ve açılış sayfası Google olarak ayarlanmıştır.


  #Windows Media Player 11
  Güncel Media Player 11 ile müzik ve video keyfiniz bir kat daha artar.. MP11 ayarları da yapılmıştır. Görsel/saydam temalıdır.


  #DirectX 9.0c
  Kasım 2008 yani son sürüme güncellenmiştir. Oyun ve multimedyada daha fazla performans için en önemli Microsoft güncellemelerinden biridir.


  #Flash Player ActiveX
  Internet Explorer için flash içerikli sayfaları görüntüleyebilmeniz için eklenti.


  Ek Denetim Masası Eklentileri(Kel's) v9.2.0
  25 yeni, küçük denetim masası eklentileri ile bilgisayarınızı kontrol etmek çok daha konforlu, kolay ve ayrıntılı.


  YouTube, Megaupload vb birçok siteye yasaksız girebilmeniz için eklenti. Program olarak çalışmaz, hosts'a ekler. Direkt girebilirsiniz.


  Bütün Xp'lere az ama öz birkaç tema ekledim. (Klasik Xp sürümünde de bu temalar vardır ama seçili gelmez)
  *Çeşitli renk seçenekleri ile Midnight teması.(Yeşil-Pembe-Mavi-Gri) Microsoft Zune temasına benzer, daha renklidir. Temaya göre duvar kağıtları ve fare işaretçileri değişecektir.
  *Luna Element 5 teması; Mavi ve Siyah renk seçenekleri ile..
  *Essence teması: Gri ağırlıklı bu temayı seçtiğinizde kendine özgü sesleri ve ikonları ile gelecektir.
  *Birbirinden şık özenle seçilmiş, çeşitli çözünürlükteki duvar kağıtları.
  Not 1:Temalar sistemi kasmaz normal msstyle ve theme dosyalarıdır.
  Not 2: Vista görünümlü Görsel XP'lerde klasik XP teması da vardır.
  Not 3: Görsel Xp sürümlerinde bütün sistem ikonları da Vista'ya benzerleri ile direk değiştirilmiştir, kasmaz ve hemen hemen hiç kaynak tüketmez. Viso için Altf4 arkadaşımıza teşekkürler.


  #Vista Sesleri
  Sıkıcı Windows XP sesleri Vista sesleri ile değiştirilmiştir.

  #Mavi Vista Boot Ekranı
  (***Sadece Görsel sürümlerde***)  #Aero Cursors-Fare işaretçileri.(Renkli&Hareketli)
  (Yine ayrıca belirteyim. Klasik sürümlerde de işaretçiler entegrelidir ancak seçili gelmez, isterseniz seçebilirsiniz)
  Birçok yeni imleç paketi. Denetim Masası-Fare-İşaretçiler-Düzen altında görebilir ve uygulayabilirsiniz.

  #Yazı Tipleri
  Bazı program ve temaların ihtiyaç duyduğu yeni Segoe yazı tipleri de eklenmiştir.


  #Kopyalama Sepeti
  Bütün sürümlerde vardır bu da. Bunun haricinde sağ tık eklentisi koymadım. daha fazlasını isteyen WPI'dan kurabilir diğer sağ tık eklentilerini.
  Gelişmiş kopyala-yapıştır aracıdır. Çok farklı yerdeki 2 veya daha fazla klasör/dosyayı sepete atarak, hepsini birden aynı yere yapıştırabilirsiniz, tek tek uğraşmanıza gerek yok! Ayrıca komut satırını bulunduğunuz dizinde açabilme gibi ekstra seçenekleri de var. Çok işinize yarayacak. Örnek:

  Register or Login

  Daha fazla ekran görüntüsü eklenecektir şimdilik ekstra ekran görüntüleri için linklere bakabilirsiniz;
  Kod:

  Açılış:(görsel sürümde)
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  Genel:(Görsel sürümde)
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  Kapanış:(Görsel sürümde)
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  Bilgisayarı kapat:(Görsel sürümde)
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  Ekran Koruyucu:(Görsel sürümde)
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  Temalar:(Görselde.Klasik sürümde de bu temalar vardır. temaların olduğu bu menü normal XP gibidir tabiki Klasikte)
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  Farklı sitelerdeki bütün partlar birbiri ile uyumludur. İstediğiniz partı istediğiniz siteden karışık çekebilirsiniz.
  Kod:

  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


  Mediafire sitesinden uyumlu linkler. Upload için askimsin2006'ya teşekkürler!
  Kod:

  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


  Yeni alternatif linkler! Uyumludur. Upload için Emin_gs05 arkdaşımıza herkes adına teşekkür ederim.

  Kod:

  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  7 part. Premium Upload, silnmez. Toplam 663 mb. indireceksiniz. Rar'dan 700 mb'lık PXP_AIO adında bir klasör çıkacaktır. Bu klasör içerisinde yazdıracağınız cd imajı, nasıl cd yazdırılacağına dair anlatım(txt) dosyası ve yazdırmak için direk çalışan IsoBurner vardır. Artık nasıl Cd imajı yazdıracağız gibi sorular gelmez umarım. Ve artık hazır, bilgisayarınızı Cd'den başlatarak(Boot ederek) kurabilirsiniz istediğiniz sürümü. Windows ortamında CD'yi taktığınızda Autorun ile STARTCD uygulaması çalışır. Size çeşitli bilgiler veren ve kısayolları ile yardımcı olan ufak bir araçtır.

  İndirdiği dosyalara doğruluk kontrolü yapmak isteyenler için MD5 değerleri;
  Kod:

  Part 1: A3DA6B44E19FB4343C8989BA8E9C8A13
  Part 2: AB5D93FC5A7BC4B4A9A25820D62BD74C
  Part 3: B8B3300485CBD77524F2FFAD998AE0DA
  Part 4: 1BE7BA5EA6F8423D2AB6807EBDFA8EC6
  Part 5: BAA49ED0F9245989F0C9D78BADFA29BC
  Part 6: 465EBAD19534B44E142E4318BC0F9A77
  Part 7: ADB9DC11A04A9E35BCE92A1271E68998


  Yardımları ve desteği ve örnek çalışmaları için Morning'e,
  İkonlar için editlenmiş sistem dosyaları için(Viso) Altf4'e.
  Dx9 Kasım 2008 güncellemesi eklentisi için Xforce'a,
  Sp3 sonrası hotfixleri paket haline getiren MrNxDmX'e,
  Ve adını unuttuğum, çalışmalarından faydalandığım tüm yerli ve yabancı arkadaşlara teşekkür ederim.

  Bu paylaşımın sağlığı açısından yeniden upload etmek, değiştirmek vs yasaktır. Alternatif linkler zaman buldukça tarafımdan eklenecektir. Başka sitelere upload edip yardımcı olmak isteyenler önce bana ulaşsın. Ölü linkler olmasın ortalıkta. Paylaşmak isteyen arkadaşlar da buna uyarak, buradaki sunum bilgilerini kullanarak istediği yerde payaşabilir. Güncel bilgiler ve linkler için Tnctr forumları ve blog adresim takip edilebilir. Emeğe saygı gösterelim ve Warez'in de kuralları olduğunu unutmayalım. Herşey sağlıklı bir paylaşım ortamı içindir.
  Bir teşekkür için bu mesajın sağ altında bulunan teşekkür botonunu kullanmanız yeterlidir. İyi forumlar ve formatlar dilerim.
   Forum Saati Çarş. Ocak 23, 2019 12:03 pm