Türkiye'nin En Büyük Android Platformu

En son konular

» Galaxy Ace II I8160'a Güncel Türkiye Kies Romu Nasıl Yüklenir [2.3.6 I8160XXLH4]
Perş. Ağus. 21, 2014 1:36 pm tarafından abucabbar

» Black Dark Lite Edition 2010 V2 - Emre90, 2010'un En Şık Lite Sürümü
Çarş. Eyl. 04, 2013 1:57 pm tarafından sondevrim55

» izzet Yıldızhan - Sen Deli Misin fuLL 2009 | 320 Kbps
Perş. Tem. 18, 2013 10:01 am tarafından milliyetci1979

» Install ClockworkMod Recovery on the LG GT540 Optimus
Ptsi Şub. 04, 2013 10:51 am tarafından Karakatil

» Root the LG GT540 Optimus
Ptsi Şub. 04, 2013 10:50 am tarafından Karakatil

» LG P503 Optimus One Root + Recovery
Ptsi Şub. 04, 2013 10:45 am tarafından Karakatil

» LG-970 CWM Ve Root Enjekte Etme!
Ptsi Şub. 04, 2013 10:40 am tarafından Karakatil

» LG Optımus 3D Max Root Yapımı
Ptsi Şub. 04, 2013 10:31 am tarafından Karakatil

» LG Optimus 4X HD'ye CWM Yükleme
Ptsi Şub. 04, 2013 10:27 am tarafından Karakatil

Tarıyıcı

RSS akısı


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

  Perfect Xp Sp3+ 2009 Cd Edition (Plus) (5 Ocak 2009)

  Paylaş
  Karakatil
  Karakatil
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 2424
  Kayıt tarihi : 04/07/09
  Yaş : 28
  Nerden : C/System32

  Perfect Xp Sp3+ 2009 Cd Edition (Plus) (5 Ocak 2009)

  Mesaj tarafından Karakatil Bir Paz Ekim 25, 2009 4:35 pm

  Perfect Xp Sp3+ 2009 CD EDITION

  -Multiboot menüsü-
  ''Sunumu okuyunuz, üşenmeyiniz.''

  2009'un ilk haftası, yeni yapımımdır. Artık büyük oranda standart oldu ama ön bilgi vereyim öncelikle.
  *Bu sürümde 'plus' sürümlerdeki gibi gerekli bileşen ve programlar entegre edilmiştir + full sata/raid + bir miktar driver entegresi birlikte yapılmıştır.
  *Tüm sürümler orijinal (Corporate VL) Msdn Xp Sp3 Professional tabanlıdır. Aktivasyon istemez, update yapabilirsiniz her daim.
  *SP3 sonrası güncelleme paketi ile Ocak 2009'a kadar çıkan Xp Sp3 sonrası güncelleştirmeler, MP11 ve IE7 updateleri ile birlikte entegredir.
  *Tüm sürümler katılımsız(otomatik) kurulumdur. C'ye(ya da hangi bölüme kuruyorsanız) format attıktan sonra masaüstü gelene kadar tüm işlemler otomatik yapılır.
  *Görsel ve Klasik olarak 2 sürüm vardır. Görsek sürümde ikonlar derinlemesine Vista görünümlüdür, Klasik sürümde ise bildiğimiz standart Xp görünümünde.
  Görsel ve Klasik sürümler kendi içinde 2'ye ayrılır.(4 sürüm oldu) Tüm özellikleri aynıdır. Aradaki fark birinin intel dahil olmak üzere çok geniş ve güncel full Sata/raid desteği vardır.
  Intel olanlar ise sadece intel sata/raid driverlarını içerir. [Her 2 durumda da en güncel anakartları bile destekler] Madem Full Sata/raid sürüm de inteli kapsıyorsa neden sadece Intel destekli sürüm yaptın derseniz nedenleri basit. İlki çoğu kişi ya Intel anakart kullanıyor, ya da sata bile kullanmıyordur. Makineniz zaten intel ise veya Sata&raid kullanmıyorsanız Intel sürümü kurmanız kuruluma başlamadan önceki bekleme süresini kısaltır. Bunun yanında full sata/raid desteği nadiren de olsa bazı sistemlerde çakışma falan yaparsa hemen diğer sürümü kullanabilirsiniz. Maksat kolaylık, çeşitlilik ve sorunsuzluktur.
  * 4 adet Xp, kaynak dosyalarının çoğu aynı olduğu için 2,3 gb'dan 701 mb'a sıkıştırılıp 1 CD haline getirilmiştir.
  *Görsel ve klasik sürüm XP'lerde sistem ikonları hariç tüm entegre edilen özellikler, temalar ve yapılan ayarlar aynı şekildedir. Optimize edilerek hızlandırılmıştır, ayarlar yapılmıştır vs..
  *Yer kazanmak için gereksiz dil destekleri ve bazı gereksiz görülen bileşenler silinmiştir. Stabiliteden ödün vermeden. Göze çarpan pek bişey yok eksiklik açısından, Movie Maker'ı sildim bunu fark edebilirsiniz.. Servis/hizmet ayarları vesaire birçoğu standart bırakılmıştır sorunsuzluk açısından. ISS desteğinin silinmemesini isteyen arkadaşlar olmuştu, bu sefer silmedim. Üstelik pasif değil yüklü ve çalışır durumda kurulu gelmektedir.
  *Sistemdeki eski ve gereksiz Xp sürücülerinin çoğu silinmiştir. Kurulumdan sonra güncel driverlarınızı kurarsınız. Sizi driver derdi ile fazla uğraştırmamak için geniş ve güncel LAN(ethernet), WLAN(wireless) ve Chipset(anakart) sürücü paketleri entegre edilmiştir. Donanımınızı tanır ve kurulur. Tabi tüm sürümlerde sata/raid driverları entegre, belirtmiştim.
  *Çalışma reklamlarla doldurulmamıştır. Tabiki kurulurken tanıtımlar vardır, çalınmaya karşı korumak gerekiyor emeğe saygısı olmayan çok.. XP'ler kurulduktan sonra sadece bilgisayarım sağ tık-özelliklerde ufak bir reklam içerir. Başka hiçbir yerde reklam vesaire yoktur, sizi sıkmaz. Asıl diğer özelliklere geçelim;

  Kurulumdan sonra görsel sürüm ve klasik sürüm;  Ram kullanımını merak eden oluyor nedense.. Bildiğimiz XP'den daha düşüktir ram kullanımı. (bileşen temizliği ve optimizasyon ile)

  Antivirüs ve aktif şekilde ISS çalışan halde ram kullanımı 120-130 arası değişiyor. Antivirüs ve ISS (40+10) 50 mb ram kullanıyor yani çıplak XP 80 mb kadar kullanmaktadır. O kadar program entegresi vs var değerler güzel.. 384 mb ramli sanal makinede ölçülmüştür.
  *ISS web server, php vs ile uğraşmayan kişiler için gereksizdir. Kaldırmak için; Program Ekle/Kaldır-Windows bileşenlerini ekle/kaldır yolunu izleyerek Internet Information Services(ISS) tiki kaldırıp ileri derseniz kaldırılır. Böylece çoğu kişi için gereksiz olan Inet servisini kapatmış olur ve 10 mb ram tasarrufu yapmış olursunuz. Daha sonra CD'nizi takarak aynı şekilde geri yükleyebilirsiniz.*

  Kurulumdan önce driver paketlerinin çıkarıldığı ekranımız;

  Kurulum ekranı: (evet sabit değil, aynen bu şekilde biraz hareketli. Kurulum başladıktan yaklaşık 2 dakika sonra devreye girer, kurulum pek yavaşlamaz merak etmeyin..)

  =EKLENENLER=

  #Donanım#
  Bu driverlar (Lan,Wlan,Çipset) tüm sürümlere entegre edilmiştir. Zaten driver, program, ayar vs tüm Xp'lerin bu konularda aynı özellikle olduğunu belirtmiştim. Fark görsellikte ve Sata entegresi genişliğindedir.

  Full sata/raid sürümünde akla gelebilecek hemen her türlü Sata ve raid sürücüleri entegredir. Bu sayede Xp kurulamayacak Sata sistem yok gibidir. [PC, Laptop, Server vesaire...]
  Intel sürümünde Full değil, sadece Intel Sata sürücüleri entegredir. Intel sistemleri olanlar için veya zaten sata kullanmayanlar için kurulum öncesi bekleme süresini azaltmış olursunuz ve full sata sürümünde nadiren bazı anakartlarda olabilecek Sata hatası alırsanız hemen Intel sürümü kullanabilirsiniz. Arada başka fark yoktur. En güncel çipsetleri destekler. Full Sata raid sürümü Inteli de kapsamaktadır, Intel ise sadece intel sata-raid sürücülerini içerir kısaca.. Açık ve net sanırım. Açıklığa kavuşturmak istedim. Alt sürümler zaten, ikizdir sata entegre farkı haricinde..


  #ANAKART(CHIPSET)#
  * ATI* AMD* Intel * ALi/ULi* ACPI controllers...* SiS* nVidia* SMC (onboard IRDA)* VIA vb üreticilerine ait hemen hemen her anakart sürücü vardır.


  #ETHERNET/LAN#
  Güncel Ethernet driverları da eklenmiştir. En önemli bileşen olan ağ kartı driver entegresi ile formattan sonra internet için hazır hale gelirsiniz.


  #WLAN(WIRELESS)#
  Piyasadaki neredeyse tüm wireless kartlarını(253 model) tanır. Laptop olsun, masaüstü olsun Wireless denetleyicilerin hemen hemen hepsini tanır.

  Driver entegresi bu kadar. Ses kartı ve Ekran kartı gibi donanımlarınızı kolayca güncel olanı indirip kurarsınız format attığınızda. Temel ve pek güncellenmeyen donanım driverlarını entegre ettiğimi düşünüyorum. İşinizi yeterince kolaylaştırır. Lan, wireless, anakart sürücüsü kurmak ile uğraşmanıza gerek yok..


  *YAZILIM*
  *** Eklenen tüm yazılım ve ayar öğeleri 4 sürüm XP için de geçerlidir. Eklenen tüm programlar (Program+tema+imleç...) ayarlar, eklenen ve çıkarılan bileşenler tüm sürümlerde aynıdır***


  #SP3 Sonrası Güncelleme Paketi
  SP3 sonrasında çıkan (Ocak 2009'a kadar) veya SP3'ten önce çıkmasına rağmen opsiyonel olup SP3 içerisinde olmayan faydalı update'ler dahildir, sistemi daha kararlı hale getirir, SP3'ten bile güncel, güvenli ve sağlam bir sisteminiz olacak bu paketle. Mp11 ve İe7 güncellemeleri de dahildir.

  Ve tabiki güncel MP11 ve IE7 de var.

  #Internet Explorer 7
  Bu bileşen ile oynanmamış, sadece reg ayarları ile ilk çalıştaki can sıkıcı sorular cevaplanıp, default arama motoru ve açılış sayfası Google olarak ayarlanmıştır.
  + Aynı anda en fazla 2 dosya indirebilme sınırı 10'a çıkarılmıştır.


  #Windows Media Player 11
  Güncel Media Player 11 ile müzik ve video keyfiniz bir kat daha artar.. Gerekli MP11 ayarları da yapılmıştır. Cam görünümlü temalıdır.


  #DirectX 9.0c
  Kasım 2008 güncellemeli sürümü, yani son sürüme güncellenmiştir. Oyun ve multimedyada daha fazla performans için en önemli Microsoft güncellemelerinden biridir.


  Ek Denetim Masası Eklentileri
  25 yeni, küçük denetim masası eklentileri ile bilgisayarınızı kontrol etmek çok daha konforlu, kolay ve ayrıntılı.
  Resimde nelerin yeni eklendiğini görebilirsiniz:

  YouTube, Megaupload vb birçok siteye yasaksız girebilmeniz için eklenti. Program olarak çalışmaz, hosts'a ekler. Direkt girebilirsiniz.

  Kuruluma eklediğim daha birçok program var, aşağıda listeliyorum resimsiz olarak. Kurulum biraz uzun sürebilir sabredin müdahee etmeyin sisteme göre 25-40 dk. arası sürüyor tüm kurulum süreci. Tüm programlar full sürüm olarak kurulur.

  #Microsoft .Net Framework Paketi AIO [1.1-3.5] Türkçe SP2'li.
  #Eset NOD32 Antivirüs 3.0.684 Türkçe
  #Office 2003 SP3 Pro Türkçe [Micro sürüm, sadece Word,Excel, Powerpoint var]
  #Winrar 3.80 Türkçe
  #HjSplit(&Join) 2.3
  #Windows Live Messenger (MSN) 2009 RC Türkçe Final öncesi RC stabil sürüm. Yamalı+Plus eklentili.
  #K-lite Mega Codec Paketi 4.4.5
  #JAVA 6 Update 11
  #Everest Ultra Edition 4.60 Türkçe
  #Firefox 3.0.5 Türkçe
  #Adobe Flash Player 10 Final. Internet Explorer+Mozilla Firefox için.
  #Adobe Shockwave Player 11
  #Microsoft Silverlight 2.0.31005
  #Aimp 2.5 Türkçe Süper Winamp alternatifi.
  #UltraIso 9.3.2 Türkçe Türkçe
  #Foxit PDF Reader 2.3 Türkçe
  #Notepad++ 5.1.3 Türkçe
  #ImgBurn 2.4.2 Türkçe Nero alternatifi.
  #AusLogics Disk Defrag 1.5.21
  #Revo Uninstaller 1.75 Türkçe
  #PhotoFiltre 6.3.1
  #MTU Türkçe-İngilizce Sözlük
  #uTorrent 1.8.1 Türkçe
  #AudioShell 1.3.5
  #CCleaner 2.15.815
  #Recuva 1.22
  #7-Zip 4.6
  #HashTab 2.1.1
  #CmdOpen 1.1.8 Burada komut satırı aç eklentisi.
  Bütün Xp'lere birkaç tema ekledim. Aquanox teması ve şık bir duvar kağıdı ile seçili gelir. Değiştirebilrisiniz..
  +Birbirinden şık özenle seçilmiş, çeşitli çözünürlükteki duvar kağıtları. ( 1 duvarkağıdı vardı reklamlı koymuşum yanlışlıkla, silebilirsiniz şu yol altındadır wallpaperlar: C:\WINDOWS\Web\Wallpaper
  Not : Temalar sistemi kasmaz normal msstyle ve theme dosyalarıdır.
  Görsel XP'lerde belirttiğim gibi ayrıca tüm sistem ikonları değiştirilmiştir. Bu da direk değişim yapıldığı için kaynak harcamaz.

  #Mavi Vista Boot Ekranı
  (Sadece Görsel sürümlerde)

  E-Posta


  Perfect Xp Sp3+ 2009 Cd Edition (Plus) (5 Ocak 2009)
  « : Temmuz 08, 2009, 02:42:01 am »

  Perfect Xp Sp3+ 2009 CD EDITION


  -Multiboot menüsü-
  ''Sunumu okuyunuz, üşenmeyiniz.''

  2009'un ilk haftası, yeni yapımımdır. Artık büyük oranda standart oldu ama ön bilgi vereyim öncelikle.
  *Bu sürümde 'plus' sürümlerdeki gibi gerekli bileşen ve programlar entegre edilmiştir + full sata/raid + bir miktar driver entegresi birlikte yapılmıştır.
  *Tüm sürümler orijinal (Corporate VL) Msdn Xp Sp3 Professional tabanlıdır. Aktivasyon istemez, update yapabilirsiniz her daim.
  *SP3 sonrası güncelleme paketi ile Ocak 2009'a kadar çıkan Xp Sp3 sonrası güncelleştirmeler, MP11 ve IE7 updateleri ile birlikte entegredir.
  *Tüm sürümler katılımsız(otomatik) kurulumdur. C'ye(ya da hangi bölüme kuruyorsanız) format attıktan sonra masaüstü gelene kadar tüm işlemler otomatik yapılır.
  *Görsel ve Klasik olarak 2 sürüm vardır. Görsek sürümde ikonlar derinlemesine Vista görünümlüdür, Klasik sürümde ise bildiğimiz standart Xp görünümünde.
  Görsel ve Klasik sürümler kendi içinde 2'ye ayrılır.(4 sürüm oldu) Tüm özellikleri aynıdır. Aradaki fark birinin intel dahil olmak üzere çok geniş ve güncel full Sata/raid desteği vardır.
  Intel olanlar ise sadece intel sata/raid driverlarını içerir. [Her 2 durumda da en güncel anakartları bile destekler] Madem Full Sata/raid sürüm de inteli kapsıyorsa neden sadece Intel destekli sürüm yaptın derseniz nedenleri basit. İlki çoğu kişi ya Intel anakart kullanıyor, ya da sata bile kullanmıyordur. Makineniz zaten intel ise veya Sata&raid kullanmıyorsanız Intel sürümü kurmanız kuruluma başlamadan önceki bekleme süresini kısaltır. Bunun yanında full sata/raid desteği nadiren de olsa bazı sistemlerde çakışma falan yaparsa hemen diğer sürümü kullanabilirsiniz. Maksat kolaylık, çeşitlilik ve sorunsuzluktur.
  * 4 adet Xp, kaynak dosyalarının çoğu aynı olduğu için 2,3 gb'dan 701 mb'a sıkıştırılıp 1 CD haline getirilmiştir.
  *Görsel ve klasik sürüm XP'lerde sistem ikonları hariç tüm entegre edilen özellikler, temalar ve yapılan ayarlar aynı şekildedir. Optimize edilerek hızlandırılmıştır, ayarlar yapılmıştır vs..
  *Yer kazanmak için gereksiz dil destekleri ve bazı gereksiz görülen bileşenler silinmiştir. Stabiliteden ödün vermeden. Göze çarpan pek bişey yok eksiklik açısından, Movie Maker'ı sildim bunu fark edebilirsiniz.. Servis/hizmet ayarları vesaire birçoğu standart bırakılmıştır sorunsuzluk açısından. ISS desteğinin silinmemesini isteyen arkadaşlar olmuştu, bu sefer silmedim. Üstelik pasif değil yüklü ve çalışır durumda kurulu gelmektedir.
  *Sistemdeki eski ve gereksiz Xp sürücülerinin çoğu silinmiştir. Kurulumdan sonra güncel driverlarınızı kurarsınız. Sizi driver derdi ile fazla uğraştırmamak için geniş ve güncel LAN(ethernet), WLAN(wireless) ve Chipset(anakart) sürücü paketleri entegre edilmiştir. Donanımınızı tanır ve kurulur. Tabi tüm sürümlerde sata/raid driverları entegre, belirtmiştim.
  *Çalışma reklamlarla doldurulmamıştır. Tabiki kurulurken tanıtımlar vardır, çalınmaya karşı korumak gerekiyor emeğe saygısı olmayan çok.. XP'ler kurulduktan sonra sadece bilgisayarım sağ tık-özelliklerde ufak bir reklam içerir. Başka hiçbir yerde reklam vesaire yoktur, sizi sıkmaz. Asıl diğer özelliklere geçelim;

  Kurulumdan sonra görsel sürüm ve klasik sürüm;
  Ram kullanımını merak eden oluyor nedense.. Bildiğimiz XP'den daha düşüktir ram kullanımı. (bileşen temizliği ve optimizasyon ile)

  Antivirüs ve aktif şekilde ISS çalışan halde ram kullanımı 120-130 arası değişiyor. Antivirüs ve ISS (40+10) 50 mb ram kullanıyor yani çıplak XP 80 mb kadar kullanmaktadır. O kadar program entegresi vs var değerler güzel.. 384 mb ramli sanal makinede ölçülmüştür.
  *ISS web server, php vs ile uğraşmayan kişiler için gereksizdir. Kaldırmak için; Program Ekle/Kaldır-Windows bileşenlerini ekle/kaldır yolunu izleyerek Internet Information Services(ISS) tiki kaldırıp ileri derseniz kaldırılır. Böylece çoğu kişi için gereksiz olan Inet servisini kapatmış olur ve 10 mb ram tasarrufu yapmış olursunuz. Daha sonra CD'nizi takarak aynı şekilde geri yükleyebilirsiniz.*

  Kurulumdan önce driver paketlerinin çıkarıldığı ekranımız;


  Kurulum ekranı: (evet sabit değil, aynen bu şekilde biraz hareketli. Kurulum başladıktan yaklaşık 2 dakika sonra devreye girer, kurulum pek yavaşlamaz merak etmeyin..)


  =EKLENENLER=

  #Donanım#
  Bu driverlar (Lan,Wlan,Çipset) tüm sürümlere entegre edilmiştir. Zaten driver, program, ayar vs tüm Xp'lerin bu konularda aynı özellikle olduğunu belirtmiştim. Fark görsellikte ve Sata entegresi genişliğindedir.

  Full sata/raid sürümünde akla gelebilecek hemen her türlü Sata ve raid sürücüleri entegredir. Bu sayede Xp kurulamayacak Sata sistem yok gibidir. [PC, Laptop, Server vesaire...]
  Intel sürümünde Full değil, sadece Intel Sata sürücüleri entegredir. Intel sistemleri olanlar için veya zaten sata kullanmayanlar için kurulum öncesi bekleme süresini azaltmış olursunuz ve full sata sürümünde nadiren bazı anakartlarda olabilecek Sata hatası alırsanız hemen Intel sürümü kullanabilirsiniz. Arada başka fark yoktur. En güncel çipsetleri destekler. Full Sata raid sürümü Inteli de kapsamaktadır, Intel ise sadece intel sata-raid sürücülerini içerir kısaca.. Açık ve net sanırım. Açıklığa kavuşturmak istedim. Alt sürümler zaten, ikizdir sata entegre farkı haricinde..


  #ANAKART(CHIPSET)#
  * ATI* AMD* Intel * ALi/ULi* ACPI controllers...* SiS* nVidia* SMC (onboard IRDA)* VIA vb üreticilerine ait hemen hemen her anakart sürücü vardır.


  #ETHERNET/LAN#
  Güncel Ethernet driverları da eklenmiştir. En önemli bileşen olan ağ kartı driver entegresi ile formattan sonra internet için hazır hale gelirsiniz.


  #WLAN(WIRELESS)#
  Piyasadaki neredeyse tüm wireless kartlarını(253 model) tanır. Laptop olsun, masaüstü olsun Wireless denetleyicilerin hemen hemen hepsini tanır.

  Driver entegresi bu kadar. Ses kartı ve Ekran kartı gibi donanımlarınızı kolayca güncel olanı indirip kurarsınız format attığınızda. Temel ve pek güncellenmeyen donanım driverlarını entegre ettiğimi düşünüyorum. İşinizi yeterince kolaylaştırır. Lan, wireless, anakart sürücüsü kurmak ile uğraşmanıza gerek yok..


  *YAZILIM*
  *** Eklenen tüm yazılım ve ayar öğeleri 4 sürüm XP için de geçerlidir. Eklenen tüm programlar (Program+tema+imleç...) ayarlar, eklenen ve çıkarılan bileşenler tüm sürümlerde aynıdır***


  #SP3 Sonrası Güncelleme Paketi
  SP3 sonrasında çıkan (Ocak 2009'a kadar) veya SP3'ten önce çıkmasına rağmen opsiyonel olup SP3 içerisinde olmayan faydalı update'ler dahildir, sistemi daha kararlı hale getirir, SP3'ten bile güncel, güvenli ve sağlam bir sisteminiz olacak bu paketle. Mp11 ve İe7 güncellemeleri de dahildir.

  Ve tabiki güncel MP11 ve IE7 de var.

  #Internet Explorer 7
  Bu bileşen ile oynanmamış, sadece reg ayarları ile ilk çalıştaki can sıkıcı sorular cevaplanıp, default arama motoru ve açılış sayfası Google olarak ayarlanmıştır.
  + Aynı anda en fazla 2 dosya indirebilme sınırı 10'a çıkarılmıştır.


  #Windows Media Player 11
  Güncel Media Player 11 ile müzik ve video keyfiniz bir kat daha artar.. Gerekli MP11 ayarları da yapılmıştır. Cam görünümlü temalıdır.


  #DirectX 9.0c
  Kasım 2008 güncellemeli sürümü, yani son sürüme güncellenmiştir. Oyun ve multimedyada daha fazla performans için en önemli Microsoft güncellemelerinden biridir.


  Ek Denetim Masası Eklentileri
  25 yeni, küçük denetim masası eklentileri ile bilgisayarınızı kontrol etmek çok daha konforlu, kolay ve ayrıntılı.
  Resimde nelerin yeni eklendiğini görebilirsiniz:  YouTube, Megaupload vb birçok siteye yasaksız girebilmeniz için eklenti. Program olarak çalışmaz, hosts'a ekler. Direkt girebilirsiniz.

  Kuruluma eklediğim daha birçok program var, aşağıda listeliyorum resimsiz olarak. Kurulum biraz uzun sürebilir sabredin müdahee etmeyin sisteme göre 25-40 dk. arası sürüyor tüm kurulum süreci. Tüm programlar full sürüm olarak kurulur.

  #Microsoft .Net Framework Paketi AIO [1.1-3.5] Türkçe SP2'li.
  #Eset NOD32 Antivirüs 3.0.684 Türkçe
  #Office 2003 SP3 Pro Türkçe [Micro sürüm, sadece Word,Excel, Powerpoint var]
  #Winrar 3.80 Türkçe
  #HjSplit(&Join) 2.3
  #Windows Live Messenger (MSN) 2009 RC Türkçe Final öncesi RC stabil sürüm. Yamalı+Plus eklentili.
  #K-lite Mega Codec Paketi 4.4.5
  #JAVA 6 Update 11
  #Everest Ultra Edition 4.60 Türkçe
  #Firefox 3.0.5 Türkçe
  #Adobe Flash Player 10 Final. Internet Explorer+Mozilla Firefox için.
  #Adobe Shockwave Player 11
  #Microsoft Silverlight 2.0.31005
  #Aimp 2.5 Türkçe Süper Winamp alternatifi.
  #UltraIso 9.3.2 Türkçe Türkçe
  #Foxit PDF Reader 2.3 Türkçe
  #Notepad++ 5.1.3 Türkçe
  #ImgBurn 2.4.2 Türkçe Nero alternatifi.
  #AusLogics Disk Defrag 1.5.21
  #Revo Uninstaller 1.75 Türkçe
  #PhotoFiltre 6.3.1
  #MTU Türkçe-İngilizce Sözlük
  #uTorrent 1.8.1 Türkçe
  #AudioShell 1.3.5
  #CCleaner 2.15.815
  #Recuva 1.22
  #7-Zip 4.6
  #HashTab 2.1.1
  #CmdOpen 1.1.8 Burada komut satırı aç eklentisi.
  Bütün Xp'lere birkaç tema ekledim. Aquanox teması ve şık bir duvar kağıdı ile seçili gelir. Değiştirebilrisiniz..
  +Birbirinden şık özenle seçilmiş, çeşitli çözünürlükteki duvar kağıtları. ( 1 duvarkağıdı vardı reklamlı koymuşum yanlışlıkla, silebilirsiniz şu yol altındadır wallpaperlar: C:\WINDOWS\Web\Wallpaper
  Not : Temalar sistemi kasmaz normal msstyle ve theme dosyalarıdır.
  Görsel XP'lerde belirttiğim gibi ayrıca tüm sistem ikonları değiştirilmiştir. Bu da direk değişim yapıldığı için kaynak harcamaz.

  #Mavi Vista Boot Ekranı
  (Sadece Görsel sürümlerde)  #Fare işaretçileri.(Renkli&Hareketli)
  Birçok yeni imleç paketi. Transparan imleç seçili gelir, beğenmezseniz ''Denetim Masası-Fare-İşaretçiler-Düzen'' altında birçok seçenek görebilir ve uygulayabilirsiniz.

  #Yazı Tipleri
  Bazı program ve temaların ihtiyaç duyduğu yeni Segoe yazı tipleri de eklenmiştir.


  # Geliştirilmiş Sağ Tık Eklentileri
  İçindekiler :
  Resmi Yeniden Boyutladırma
  Ayrıntılı Resim bilgisi görüntüleme ve resim önizlemesi
  Dosya uzantılarını Göster/Gösterme
  Dosya Uzantısı değiştirme özelliği
  Gizli Dosyaları Göster/Gösterme
  *XP kullanımını çok daha kolaylaştırmaktadır sağ tıkta yerine göre birçok ek seçenek çıkar.


  #Kopyalama Sepeti
  Gelişmiş kopyala-yapıştır aracı. Çok farklı yerdeki 2 veya daha fazla klasör/dosyayı sepete atarak, hepsini birden aynı yere yapıştırabilirsiniz, tek tek uğraşmanıza gerek yok! Ayrıca komut satırını bulunduğunuz dizinde açabilme gibi ekstra seçenekleri de var. Çok işinize yarayacak. Örnek:

  Register or Login


  #Vista Harddisk Doluluk Göstericisi
  Harddisk vb. ikonlarınız Vista'daki gibi doluluk oranlarını da gösterir:


  Silinen bileşenler:
  Kod:

  [Components]
  ;# Ağ #
  MSN Explorer
  Windows Anında Mesajlaşma [Messenger]
  ;# Çoklu Ortam #
  Movie Maker
  Ortam Merkezi [Media Center]
  Örnek Müzikler
  Resimler ve Arkaplanlar
  Ses Tanıma Desteği
  Tablet PC
  ;# Diller #
  ;Tüm diller.
  Klavyeler silinmedi.
  ;# Donanım Desteği #
  Çoklu-port [Multi-port] Seri adaptörleri
  ;# Işletim Sistemi Seçenekleri #
  Eski .NET Framework
  Arama Asistanı
  Blaster/Nachi Silme Aracı
  Dosya ve Ayar Aktarım Sihirbazı
  DR Watson
  El ile Kurulum ve Yükseltme
  Güvenlik Merkezi
  Tur
  Yardım ve Destek
  ;# Servisler #
  Indeksleme Servisi
  Messenger
  ;# Sürücüler #(eski)
  Ethernet
  Görüntü Adaptörleri
  Görüntü Adaptörleri (eski)
  IBM Thinkpad
  ISDN
  Modemler
  Ses Kontrolleri
  Tarayıcılar
  Toshiba DVD çözümleme kartı
  Wireless Ethernet (WLAN)
  Yazıcılar
  ;# Uygulamalar #
  Pinball


  Anlatımı yarın tamamlarım ayrıntılı olarak. Şimdi linkleri veriyorum, hayırlı olsun.

  *İndirme Linkleri*


  Kod:

  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


  Alternatif partlar! 7 part aynıdır birbiriyle uyumludur. emin_gs05 arkadaşımıza upload için tekrar teşekkürler.

  Kod:

  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


  Doğruluk kontrolü yapmak isteyenler için Rar'dan çıkan Cd imajı olan PerfectXP_2009_V1_CD.iso dosyasının MD5 değeri:
  91C8EBFC849B559F5FD8623ECB31192B

  Bu paylaşımın sağlığı açısından yeniden upload etmek, değiştirmek vs yasaktır. Alternatif linkler zaman buldukça tarafımdan eklenecektir. Alternatif link ekleyip yardımcı olmak isteyen olursa özelden ulaşsın linkler bilgm ve kontrolum dahilinde olsun. Ölü linkler ortalıkta gezmesin. Paylaşmak isteyen arkadaşlar da buna uyarak, buradaki sunum bilgilerini kullanarak istediği yerde payaşabilir. Güncel bilgiler ve linkler için Tnctr forumları ve blog adresim takip edilebilir. Emeğe saygı gösterelim. Herşey sağlıklı bir paylaşım ortamı içndir.
  Bir teşekkür için bu mesajın sağ altında bulunan teşekkür botonunu kullanmanız yeterlidir. İyi forumlar ve formatlar dilerim.
   Forum Saati Çarş. Ocak 23, 2019 11:16 am