Multikotr Network

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin En Büyük Android Platformu

En son konular

» Galaxy Ace II I8160'a Güncel Türkiye Kies Romu Nasıl Yüklenir [2.3.6 I8160XXLH4]
Blue Edition Sp3 Tr 2010 - Güncel - Full Sata, Son Zamanların En İyisi - Kasım Güncelli EmptyPerş. Ağus. 21, 2014 1:36 pm tarafından abucabbar

» Black Dark Lite Edition 2010 V2 - Emre90, 2010'un En Şık Lite Sürümü
Blue Edition Sp3 Tr 2010 - Güncel - Full Sata, Son Zamanların En İyisi - Kasım Güncelli EmptyÇarş. Eyl. 04, 2013 1:57 pm tarafından sondevrim55

» izzet Yıldızhan - Sen Deli Misin fuLL 2009 | 320 Kbps
Blue Edition Sp3 Tr 2010 - Güncel - Full Sata, Son Zamanların En İyisi - Kasım Güncelli EmptyPerş. Tem. 18, 2013 10:01 am tarafından milliyetci1979

» Install ClockworkMod Recovery on the LG GT540 Optimus
Blue Edition Sp3 Tr 2010 - Güncel - Full Sata, Son Zamanların En İyisi - Kasım Güncelli EmptyPtsi Şub. 04, 2013 10:51 am tarafından Karakatil

» Root the LG GT540 Optimus
Blue Edition Sp3 Tr 2010 - Güncel - Full Sata, Son Zamanların En İyisi - Kasım Güncelli EmptyPtsi Şub. 04, 2013 10:50 am tarafından Karakatil

» LG P503 Optimus One Root + Recovery
Blue Edition Sp3 Tr 2010 - Güncel - Full Sata, Son Zamanların En İyisi - Kasım Güncelli EmptyPtsi Şub. 04, 2013 10:45 am tarafından Karakatil

» LG-970 CWM Ve Root Enjekte Etme!
Blue Edition Sp3 Tr 2010 - Güncel - Full Sata, Son Zamanların En İyisi - Kasım Güncelli EmptyPtsi Şub. 04, 2013 10:40 am tarafından Karakatil

» LG Optımus 3D Max Root Yapımı
Blue Edition Sp3 Tr 2010 - Güncel - Full Sata, Son Zamanların En İyisi - Kasım Güncelli EmptyPtsi Şub. 04, 2013 10:31 am tarafından Karakatil

» LG Optimus 4X HD'ye CWM Yükleme
Blue Edition Sp3 Tr 2010 - Güncel - Full Sata, Son Zamanların En İyisi - Kasım Güncelli EmptyPtsi Şub. 04, 2013 10:27 am tarafından Karakatil

Tarıyıcı

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Blue Edition Sp3 Tr 2010 - Güncel - Full Sata, Son Zamanların En İyisi - Kasım Güncelli

Karakatil
    Karakatil
    Admin
    Admin

Blue Edition Sp3 Tr 2010 - Güncel - Full Sata, Son Zamanların En İyisi - Kasım Güncelli Empty Blue Edition Sp3 Tr 2010 - Güncel - Full Sata, Son Zamanların En İyisi - Kasım Güncelli

Mesaj tarafından Karakatil Cuma Ocak 15, 2010 8:19 pm

BLUE EDİTİON SP3 2010 TR

Sistemde Kullanılan Görsel Se7en 2010 Paketi Özel olarak Tarafımca hazırlanmıştır.Yeri gelince paylaşılacaktır.

Hızlı Bakış:
    SP3 İçerir - Full Sata - Türkçe - Full Klavye Dilleri - Hiçbir Sürücü (driver) Eklenmedi.

Tam Güncel:MSDN SP3+Kasım 2009 güncellemeleri,IE8 direk entegrasyon,DX9(Mart 2009) ve WMP11 ile tam güncel bir XP'dir.
    Orjinallik doğrulamasından geçer : En son kırılmış WGA entegredir.Volume Lisans Key girilmiştir.(v2c47... değil.)
    SATA sabit diskli bilgisayarlara XP kurma derdine son : Blue Edition (Ocak 2009) SATA sürücülerini içerir.Birçok anakart modeli için tümleşik destek bulunmaktadır.
    XP için optimizasyon, kullanışlılık ve hız ayarları, aşırıya kaçmadan, temel olarak yapılmıştır.

Internet Explorer 8 (Ayarlı ve güncel)

Media Player 11 (Ayarlı ve Güncel)

Çeşitli şık temalar ve duvarkağıtları + Fare imleçleri.

Full Net Framework Eklendi.

Windows 7 Seven Bar ve Bir kaç Küçük Addon Eklenmiştir.

Kullandığım Sistem msdn Kasım güncellidir.Bakmak İsteyenler İçin
    CODE
    [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Şimdi gelin Blue Edition SP3 2010 TR ekran görüntülerine bakalım..
    Blue Edition Sp3 Tr 2010 - Güncel - Full Sata, Son Zamanların En İyisi - Kasım Güncelli Scb1b7
    Blue Edition Sp3 Tr 2010 - Güncel - Full Sata, Son Zamanların En İyisi - Kasım Güncelli Ic7gh4
    Blue Edition Sp3 Tr 2010 - Güncel - Full Sata, Son Zamanların En İyisi - Kasım Güncelli A31379
    Blue Edition Sp3 Tr 2010 - Güncel - Full Sata, Son Zamanların En İyisi - Kasım Güncelli Ixzfrn

Çıkarılan Bileşenler:
    CODE
    [Components]
    ;# Ağ #
    MSN Explorer
    Windows Anında Mesajlaşma [Messenger]
    ;# Çoklu Ortam #
    Luna Teması
    Örnek Müzikler
    Resimler ve Arkaplanlar
    Windows Sesleri
    ;# Diller #
    ;Japanese
    Japanese
    ;Korean
    Korean
    ;Simplified Chinese
    Chinese (PRC)
    Chinese (Singapore)
    ;Traditional Chinese
    Chinese (Hong Kong S.A.R.)
    Chinese (Macau S.A.R.)
    Chinese (Taiwan)
    ;# Işletim Sistemi Seçenekleri #
    .NET Framework
    Arama Asistanı
    El ile Kurulum ve Yükseltme
    Out of Box Experience (OOBE)
    Tur
    ;# Servisler #
    Indeksleme Servisi
    Messenger
    ;# Uygulamalar #
    Ekran Koruyucuları
    Internet Oyunları
    Pinball
    ;# Klasörler #
    DOCS
    SUPPORT
    VALUEADD

Fazla Kırpmamaya Özen gösterdim.Stabil Olması benim için Önemli.

Teşekkürler : Başta Lejon ve Dryusufbal olmak Üzere Tüm Tnc Üyelerine Teşekküler.

CODE

CODE

Tüm Resimleri Görmek için :
    CODE

Bilgisayarı Kapatma Sorunu yaşayanlar Burdan baksınlar ;
    CODE

Sık Sorulan Sorular ve Yanıtları
    (Soru Sormadan Önce Lütfen Okuyunuz)

Soru 1

Blue Edition 2010 yükledim, çok güzel olmuş, elinize sağlık fakat bir süre sonra boot (açılış) ekranı normal XP gibi oluyor?
    Ne yapmak gerekli?

Cevap:

[b]Micorsoft tarafından ara ara yayımlanan bazı güncelleştirmeler sisteminizdeki bazı dosyaları güncelleyerek orijinal hale getirmektedir.
    Ben projemi yayımladıktan birkaç gün sonra (talihsizlik işte) Microsoft boot ekranında düzenleme içeren bir güncelleme yayımladı ve güncelleme yüklenen sistemde boot ekranı orijinali ile değişti.

Bu değişiklik dosyalar modifiye edildiği için değil; güncelleme benim modifiye ettiğim dosyayı içerdiği içindir.
    Yani diğer modifiye ettiğim dosyalar ilgili güncelleme içerdikçe orijinalleri ile değişecektir ama bu çok nadir bir durumdur.
    Bu sadece Blue 2010 için geçerli değildir. Tüm modifiye sistemler aynı kaderi paylaşacaklardır.
    Boot dosyasını düzenleyen bu güncelleme 6 ay, belki de 1 yıl sonra da gelebilirdi.
    Blue 2010 de yayımından çok uzun süre sonra shell32.dll güncellemesi içermişti.

Yapılması gerekenler ise;

1. Blue Edition 2010 16/11/09 itibari ile güncel bir sistemdir. Kurulumdan sonra güncellemeleri kapatabilirsiniz.
    2. Güncelleme yüklensin, zaten boot ekranını 5-10 saniye görüyorum. O esnada mutfağa gidip bir bardak çay alabilirsiniz ya da sağa sola bakarak görmezden gelebilirsiniz.

Seçim sizin.

Soru 2

Blue 2010 ram tüketimi normal XP'ye göre fazla, neden?

Cevap:

Değerli arkadaşlarım. Blue 2010 içerdiği bir çok ek yazılım ve eklentilerle çok şık bir görünüm kazanırken sizlere çeşitli kullanım kolaylıkları sağlamaktadır. Bunun doğal sonucu olarak klasik XP SP3'ten daha fazla ram ihtiyacı duyacaktır. Klasik XP SP3'ten 50-60 MB daha fazla ram tüketmektedir. Bu ram tüketiminin faturası Blue 2010'u eşsiz kılan aşağıdaki eklentiler ve yardımcı yazılımlardır. Bu anlamda Blue 2010, boot menüsü ve içerdiği tüm araçlarla ÖZEL BİR SİSTEMDİR.

Soru 3
    Kurulumdan sonra WindowBlinds benden seri numarası istiyor. Bana seri numarası yollar mısınız?

Cevap:
    Hayır yollayamayız çünkü; WindowBlinds patchleme işlemi her donanıma göre otomatik olarak yapılıyor.
    Kurulum anında bilgisayarınıza müdahale etmeyiniz.
    Crackleme işlemi demekki başarısız sonuçlanmış.
    Kurulum bitip masaüstü gelinceye kadar gerek klavye, gerek mousea dokunmayınız, zaten dokunmanızı gerektirecek bir durum yok.

Soru 4
    Hangi driverları ve programları entegre ettiniz?
    Keşke şu programları.... şu driverları.... entegre etseymişsiniz?
    Cevap: Çalışmaya hiçbir sürücü (driver) entegre etmedim, çünkü sürücüler (driverlar) sürekli güncelleniyor.
    Benim projelerim ise en az bir yıl yayımda kalıyor. Güncelleyemediğim için driver eklemiyorum.
    Programları da aynı gerekçe ile içine koymadım.

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 12:07 pm